en ru

 

 

 

phys_faculty
Сайт фізфаку

 

index_page

 

free counters 

 

 

 

19 листопада 2021

kaner_photo 19 листопада виповнилося б 90 років Емануїлу Айзиковичу Канеру. Е.А.Канер пішов з життя дуже рано, в 1986 році.

Е.А.Канер
є всесвітньо відомим вченим, співавтором двох відкриттів: циклотронного резонансу, який тепер називають резонансом Азбеля – Канера, та явища балістичного проникнення радіохвиль в метали – так званих мод Гантмахера – Канера, лауреатом Державної премії УРСР. Емануіл Айзикович працював в Інституті радіофізики та електроніки АН УРСР з момента його заснування в 1955 році, з 1965 очолював створений ним відділ теорії твердого тіла, паралельно багато років працював на кафедрі теоретичної фізики Харківського університету. Е.А. Канер працював редактором журналу «Solid State Communications».
Протягом багатьох роківучні та учні учнів Е.А.Канера проводили семінати, присвячені пам'яті їх Вчителя, розповідали про свої нові результати у галузі теорії електронних наносистем та споріднених областях теоретичної фізики.

На семінар приїжджали відомі вчені з різних країн. На жаль в цьому році карантинні обмеження не дозволили провести цю традиційну зустріч.


V_V_Ulyanov

17 жовтня 2021 року пішов з життя відомий фізик-теоретик Володимир Володимирович Ульянов. Це є непоправною втратою для фізичної науки, української фізико-математичної спільноти.
В.В. Ульянов народився 26 червня 1934 року у м. Харкові. З 1952 року життя Володимира Володимировича нерозривно пов’язане з Харківським університетом. Тут він пройшов шлях від студента до професора, завідувача кафедри теоретичної фізики. У 1957 р. закінчив фізико-математичний факультет ХДУ ім. О. М. Горького, в 1960 р. — аспірантуру у ака­деміка І. М. Ліфшиця. Потім, працюючи викладачем кафедри, він поєднував інтенсивну наукову роботу з викладацькою діяльністю. На фізико-математичному факультеті, а потім на фізичному В.В. Ульянов читав студентам все загальні курси теоретичної фізики, спеціальні курси, був ініціатором впровадження в навчальний процес нових методів теоретичної фізики. Його роботи, часто виконані в співавторстві зі студентами і аспірантами, були присвячені фундаментальним проблемам квантової механіки, статистичної фізики і кінетики, теорії магнетизму. Результати досліджень відображені в його численних статтях і оглядах, в навчальних посібниках і монографіях, в кандидатській та докторській дисертаціях.
Володимир Володимирович був фундатором впровадження комп’ютерних методів у наукові дослідження і навчальний процес. Багато уваги він приділяв організації та проведенню щорічних конференцій фізичного факультету, активним учасником яких він був у ранзі голови або члена Оргкомітету.
В.В. Ульянов був хранителем традицій наукової школи Ландау–Ліфшиця, до якої він належить. Крім опублікованої ним серії монографій і навчальних посібників він надрукував низку посібників з історії університету та фізичного факультету, серію спогадів про вчених-фізиків, про Дітей фізмату, про життя в двадцятому столітті. В.В. Ульянов підготував спецкурс «Теоретична фізика на фізичному факультеті», який мав значну виховну роль у підготовці майбутніх фізиків-теоретиків. Сприятливий вплив його особистості відчували не тільки його численні учні, а й колеги, фізики інших міст і країн. Для всіх нас він був взірцем Вчителя та Інтелігента.
Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна висловлює глибоке співчуття рідним і близьким та розділяє гіркоту втрати. Світла пам’ять про Володимира Володимировича Ульянова назавжди залишиться у наших серцях!27 вересня 2021

20 вересня 2021 року виповнилося 90 років професору-консультанту кафедри теоретичної фізики Валентину Григоровичу Піщанському. Усе Життя Валентина Григоровича пов'язане з університетом, з кафедрою теоретичної фізики, з ФТІНТ НАНУ.
27 вересня 2021 року на засідання Вченої ради ХНУ імені В.Н.Каразіна Валентину Григоровичу Піщанському було вручено металь імені В.К.Каразіна.

v.g.

Щиро вітаємо Валентина Григоровича з ювілеем!
Привітання від фізичного факультету


13 вересня 2021

13 вересня 2021 студенти групи Ф037 відвідали музейно-культурний комплекс ХФТІ. Дуже цікаву екскурсію провела співробітниця музею Кєпова Дар'я Юріївна.
KhPhTI_inside
Під час екскурсії в ХФТІ 13.09.2021. Поруч з історією фізики 20 сторіччя. https://www.instagram.com/p/CTw9oEhsFNv/...
KhPhTI_2_photos

 


31 серпня 2021

Вітаємо Іллю Марковича Гельфгата з присвоєнням звання "Герой України" та врученням ордена Держави!
hero

   24 серпня 2021 р. Президент України Володимир Зеленський вручив золоту зірку Героя України вчителю Харківського фізико-математичного ліцею № 27, викладачу центру довузівської освіти Каразінського університету І.М.Гельфгату.
   Ілля Маркович в 1973 році закінчив кафедру теоретичної фізики Харківського університету.
   Канд. фіз.-мат.наук, кавалер ордена «За заслуги» трьох ступенів, має звання «Відмінник народної освіти». Підготував багатьох переможців Всеукраїнських олімпіад з фізики. Загалом 16 його вихованців стали призерами Міжнародних олімпіад з фізики (з них 3 золоті медалі), Міжнародної олімпіади з астрономії та астрофізики.Багато років працює в 27 ліцеї. Серед випускників Іллі Марковича – кандидати та доктори наук, завідувачі кафедр у вищих навчальних закладах, колишні вихованці працюють у сфері загальної середньої освіти, керують підприємствами різних форм власності.
Новина на сайті ХНУ


30 серпня 2021

Вітаємо професора нашої кафедри Апостолова Станіслава Сергійовича з отриманням іменної стипендії Верховної Ради України для молодих учених - докторів наук!
Fellowship_Apostolov

17 червня 2021

Вітаємо студентів групи Ф047 ГУЗЕНКО Анастасію, ЛАЗАРЄВА Павла, КАБАТОВУ Анну, ПИРОЖЕНКА Сергія, СВІЧКА Кирила з успішною здачею державного іспиту та захистом дипломних робіт!


12 червня 2021

З 6 по 12 червня во ФТІНТі пройшла друга міжнародна наукова конференція II International Advanced Study Conference CONDENSED MATTER & LOW TEMPERATURE PHYSICS 2021. Дуже приємно, що серед організаторів та учасників конференції багато випускників та студентів фізичного факультету.

cm-ltp-2021

ftint_conf_2021
Фото зі студентами та випускниками кафедри теоретичної фізики різних років

5 червня 2021

Молоді науковці ІРЕ НАНУ Ніна Квітка, Дмитро Кадигроб, Тетяна Рохманова, Станіслав Апостолов, Захар Майзеліс, Григорій Овчаренко, Максим Мазанов виграли грантову підтримку у конкурсі Національного фонду досліджень України "Підтримка досліджень провідних та молодих учених” (2020-2022 рр.) з проєктом «Квантові явища при взаємодії електромагнітних хвиль з твердотільними наноструктурами». Серед виконавців більшість є випускниками кафедри теоретичної фізки різних років, а Григорій Овчаренко (на фото - другий справа) зараз є студентом 3 курсу КТФ.
grant_dfd_ire

11 травня 2021

В режимі "онлайн" пройшов захист дипломних робіт магістрів студентами групи Ф067 нашої кафедри. Всі отримали максимальний бал. Щиро вітаємо наших магістрів - Максима Мазанова, Лілію Манченко, Анну Рябикіну, Ігора Сікачину, Григорія Тітікова!
Нагадаємо, що в 2019 група зайняла 1 місце в конкурсі на кращу групу університету.


27 квітня 2021

Вітаємо Захара Олександровича Майзеліза з успішним захистом докторської дисертації!

Захист відбувся 27 квітня 2021 року в ННЦ ХФТІ в онлайн режимі.

30 квітня 2021

З 26 по 30 квітня 2021 року в онлайн режимі на платформі Knit пройшла International Conference for Young Professionals in Physics and Technology (ICYPPT). Серед запрошених науковців були відомі вчені зі усього світу, зокрема Юрій Семенович Ківшар - випускник кафедри теоретичної фізики. Серед організаторів конференції: Манченко Лілія (6 курс КТФ), Гузенко Анастасія (4 курс КТФ), Даніела Глезіна (4 курс кафедра астрономії)
stud_conf yu.kivshar
co-chairs

9 січня 2021

9 січня в рамках вебінару по LaTeX, організованого Радою молодих вчених ІРЕ НАНУ спільно з Kharkiv Young Minds Section, відбувся перший онлайн семінар.
Пропонуємо вашій увазі запис лекції та практичного заняття, які провів зав. відділу теоретичної фізики ІРЕ НАНУ, проф. кафедри теоретичної фізики Станіслав Сергійович Апостолов.

latex part_2

28 грудня 2020

28 грудня 2020 відбувся урочистий випуск магістрів університету онлайн.
В рамках заходу відбулося нагородження кращих випускників за відмінне навчання, видатні досягнення в науковій діяльності, активну участь у громадському житті медалями «Талант та доброчесність».

Вітаємо випускника кафедри теоретичної фізики Олександра Дженжерова, який отримав цю почесну нагороду!

o_s_dzhenzherov ms_2020

Фото зі сторінки ХНУ у Фейсбуці.


23 грудня 2020

happy 50

Щіро вітаємо завідувача нашої кафедри Георгія Ілліча Рашба з 50-річчням!
Ви перебуваєте в розквіті життєвих і творчих сил! Тож нехай завжди Ваша робота, Ваші творчі плани і Ваші інтереси будуть пов’язані з наукою, з теоретичної фізикою, з вихованням нових поколінь фізиків-теоретиків! Бажаємо Вам міцного здоров’я, щастя благополуччя та усього найкращого!


17 грудня 2020

Щіро вітаємо Олександра Дженжерова студента гр.Ф067 (ОПП) із відмінним захистом дипломної роботи магістра!


28 вересня 2020

Вітаємо збірну команду фізичного та фізико-технічного факультетів "ФФФТ", яка у складі
Григорія Овчаренка (фізфак, 3 курс, кафедра теоретичної фізики) - капітан;
Дарини Щербань (фізфак, 6 курс, кафедра фізики твердого тіла);
Семена Кононенка (фізфак, 2 курс);
Олега Іваштенка (фізтех);
Поліни Кофман (фізтех);
Михайла Гриценка (фізтех)

здобула друге місце на XII Міжнародному турнірі фізиків.
Керівник команди - доцент кафедри теоретичної фізики Захар Олександрович Майзеліс.
Турнір в цьому році пройшов в дистанційному режимі. Всі результати та відеозапис фіналу доступні онлайн.

website_ipt
IPT_2020_team

10 вересня 2020

Збірна команда школярів м. Харкова "Момент імпульсу" здобула срібні медалі на ХХХІІІ Міжнародному турнірі юних фізиків (IYPT'2020), який пройшов в режимі онлайн з 4 по 8 вересня 2020 року.
Вітаємо  з вдалим виступом керівників команди - доцента кафедри теоретичної фізики Захара Олександровича Майзеліса та студента 3 курсу кафедри теоретичної фізики Харківського національного університету Овчаренко Григорія.
Новина на сайті city.kharkov.ua

26 червня 2020

1 травня 2020 року виповнилося 80 років доценту кафедри теоретичної фізики Олегу Івановичу Любімову. Вітаємо Олега Івановича з визначною датою та поздоровляємо з отриманням найвищої відзнаки Харківського національного университету – медалі імені В.Н.Каразіна.

oi_lubimov oi_lubimov
oi_lubimov
26 червня 2020 року на засіданні Вченої ради фізичного факультету декан Р.В.Вовк вручив Олегу Івановичу подяку від ректора та медаль В.Н. Каразіна.

25 лютого 2020

В газеті "Харківський університет", № 4 (4117) опубліковано інтрев'ю "Секрет успіху Майзеліса" з доцентом нашої кафедри З.О.Майзелісом у рубриці "Досвід".

Прочитати інтерв'ю можна за посиланням.


10 лютого 2020

Студентка першого курсу магістратури нашої кафедри Лілія Манченко в складі команди університету прийняла участь в Гранд-фіналі X Міжнародного турніру з природничих наук. Команда виступила вдало та вийшла до напівфіналу. Поздоровляємо з вдалим виступом!
warsaw_competition

10 січня 2020

Студенти теоретики 4-5 курсів нещодавно відвідали філармонію. Колективне фото після концерту.
free_time

27 грудня 2019

Продовжується робота роботехнічного гуртка в Малому каразінському університеті.
27 грудня цього року учні гуртка під керівництвом доцента нашої кафедри Котвицького Альберта Тадеушевича та студентки 2 курсу факультету комп'ютерних наук Анастасії Курган вчилися програмувати вогники ялинкових гірлянд.

kotw_at robotex_1
pine elka_lights

Фото надані А.Курган. Більше фото та відео за посиланням.

18 грудня 2019

В середу 18 грудня 2019 відбувся науковий семінар фізичного факультету. Завідувач кафедри доц. Г.І.Рашба представив презентацію-звіт КТФ за 2019 рік. З науковою доповіддю "Нелiнiйнi електромагнiтнi явища в шаруватих надпровiдниках" виступив проф. нашої кафедри С.С.Апостолов.

rashba apostolov

7 грудня 2019

solid_tezy

3-5 грудня на фізичному факультеті проходила XIV Міжнародна наукова конференція "Фізичні явища в твердих тілах". Співробітники та студенти нашої кафедри прийняли активну участь в роботі конференції. Усього було зроблено 11 доповідей. Тези опубліковані в матеріалах конференції.

3.12.2019
Під час роботи стендової сесії 3.12.2019.
Зліва направо: студент 5 курсу КТФ О.С.Дженженов, доц. КТФ О.В.Єзерська, зав.каф.теор.фізики Г.І.Рашба, д.фіз.-мат.наук В.В.Славін (ФТІНТ НАНУ)

4 грудня 2019

XVIII Всеукраїнський студентський турнір фізиків, який проходив з 29 листопада по 3 грудня в КПІ ім. Ігоря Сикорського, завершився перемогою об'єднаної команди ФФФТ фізичного та фізико-технічного факультетів. Вітаємо студентку нашої кафедри Ольгу Зайцеву (гр. Ф047) та студента 2 курсу Григорія Овчаренка з перемогою в команді та в особистій першості!

team_ffft
1_place_ffft olga_2_place
grisha_1_place grisha_vidznaka

Фото з турніру за посиланням . Новина на сайті ХНУ .


19 листопада 2019

19 листопада 2019 року традиційно відбувся об’єднаний семінар кафедри теоретичної фізики та відділу теоретичної фізики ІРЕ ім. А. Я. Усикова НАН України, присвячений пам’яті проф. Е. А. Канера. З науковими доповідями виступили спіробітники відділу теоретичної фізики ІРЕ НАНУ
1. «Диффузия и стохастический резонанс в случайных системах с памятью».
Доповідач – С.С. Мельник (с.н.с ІРЕ НАНУ)
2. «Diffraction anomalies under grazing incidence».
Доповідач – А.В. Кац. (пров .н.с ІРЕ НАНУ)
3. «Stimulated scattering of electromagnetic waves. General approach».
Доповідач – А.В. Кац. (пров.н.с ІРЕ НАНУ)
На семінарі були присутні: чл.-кор. НАНУ, проф. В.О. Ямпольський, пров.н.с. О.В.Усатенко, с.н.с. Г.М.Притула, с.н.с. В.Є.Векслерчик, м.н.с. Д.В.Кадигроб (всі – ІРЕ НАНУ), проф. С.С.Апостолов, доц. О.І.Любімов , зав.каф. Г.І.Рашба та ін. В семінарі взяли участь студенти різних курсів фізичного факультету.

19_11_2019_1 19_11_2019_3
19_11_2019_3 19_11_2019_4
Під час виступу с.н.с. С.С.Мельника Виступає пров.н.с. О.В.Кац

6 листопада 2019

6 листопада 2019 студенти нашої кафедри відвідали центр «Вікно в Америку» в библиотеці Головного корпусу ХНУ. Представниця центру ознайомила з роботою центру, зокрема можливостями роботи з наукометричними базами даних.

wa_1 wa_2
wa_3

4 листопада 2019

winners_1 winners_3

Вітаємо студентів фізичного факультету - переможців та призерів 70-ї Студентської спартакіади університету в змаганнях з бадмінтону.
Єлізавета Коняєва та Лілія Манченко здобули 1 місце у жіночому розряді
Максим Мазанов, Денис Золотарьов Олекчсандр Дженжеров та Максим Коротаєв посіли 3 місце серед юнаків.

Дуже приємно, що серед переможців троє студентів гр.Ф057 нашої кафедри - Манченко Лілія, Дженжеров Олександр та Мазанов Максим.
Новина на сайті ХНУ


20 жовтня 2019

Команда Харківського національного університету вдало виступила в заочному турі Х Міжнародного турніру з природніх наук та виборола право на участь у фіналі, який відбудеться у Варшаві 7-12 лютого 2020 року. Вітаємо з вдалим виступом команду та студентку 1 курсу магістратури Лілію Манченко (гр. ФО57)! Сподіваємося, що знайдуться спонсори, які допоможуть із організаційним внеском (1000 EURO)
Сайт турніру:
logo_sci
natur_sci

27 вересня 2019

27 вересня відбувся семінар з роботехніки, організований СНТ фізичного факультету. Були присутні студенти різних курсів фізичного факультету.

robo2 robo3
robo1 robo4

 


3 вересня 2019

За результатами діяльності у 2018/2019 навчальному році відразу чотири кафедри фізичного факультету зайняли місця в першій десятці рейтингу серед 68 кафедр природничо-математичного профілю. Наша кафедра на 1 місці!

rejting_2019

Див. «Інформаційно-аналітичні матеріали за підсумками 2018/2019 навчального року» за посиланням https://www.univer.kharkov.ua/docs/work/info-materialy-2018-2019.pdf


12 липня 2019

Команда 161 ліцею "Імпульс виборола 2-е місце на Міжнародному турнірі юних фізиків 2019 (IYPT2019). Команда посіла загальне 7-е місце з 34 команд. Це найкращий результат України за всі виступи. Вітаємо керівників команди - доцента нашої кафедри З.О.Майзеліса, студента 2-го курсу фізичного факультету Григорія Овчаренка та також студентів Ольгу Зайцеву (гр. Ф047) й Іллю Кайгородцева (гр.Ф066) , які допомогали у підготовці команді.

team_IYPT_2019
2nd place results_2019

(Фотографії зі сторінки О.Зайцевої у Фейсбуці)


24 червня 2019

Колектив кафедри виборов І місце в університетському конкурсі кафедр на краще науково-методичне забезпечення навчального процесу за напрямом «Сприяння науковій роботі студентів»

award_ktf

14 червня 2019

Щіро вітаємо студентів гр.Ф047 із відмінними оцінками на державному іспиті та захисті дипломних робіт бакалаврів! Чекаємо наших бакалаврів в магістратурі!

BS_2019
Зліва направо: стоять - О.Дженжеров, М.Мазанов, А.Рябикіна, Г.Тітіков, І.Сікачина, Л.Манченко; сидять - С.С.Апостолов, О.В.Єзерська, С.І.Шевченко, Г.І.Рашба

27 травня 2019

На засіданні вченої ради ХНУ відбулося нагородження переможців університетського конкурсу на студентську групу за підсумками 2018 року! Вітаємо з перемогою групу Ф047 нашої кафедри: Дженжерова Олександра (староста групи), Мазанова Максима, Манченко Лілію, Рябикіну Анну, Сікачину Ігора, Тітікова Григорія та куратора групи доцента Єзерську О.В. з перемогою!
Новина сайті ХНУ та фізфака

diplom_F047_2019 foto_047_2
foto_F047

16 травня 2019

Відбувся захист дипломних робіт магістрів.

MS_2019_1 MS_2019_2

Вітаємо ст. гр. Ф067 Дарью Мокрицьку з відмінною оцінкою!


29 квітня 2019

Об'єднана команда Каразінського університету, до складу якої увійшли студенти фізико-технічного факультету: Олексій Лук’янчук, Олег Іваштенко, Євгенія Геращенко та фізичного факультету: Григорій Овчаренко (1 курс), Ольга Зайцева (гр.Ф037), Ігор Сікачина (гр.Ф047), виборола в Суперфіналі третє місце та була нагороджена дипломом ІІ ступеня. Керівник команди - доцент нашої кафедри З.О.Майзеліс
Новина на сайті ХНУ
IPT_2019

18 квітня 2019

Студенти нашої кафедри Олександр Ніколаєнко (гр.Ф037) та Максим Мазанов (гр. Ф047) у складі команди ХНУ зайняли II місце на Міжнародній олімпіаді з теоретичної механіки. В особистій першості Максим (ІІІ місце) , Олександр (І місце) та були нагороджені дипломами.
Новина на сайті ХНУ


28 березня 2019

Команда фізичного факультату у складі студентів гр. Ф047 Лілії Манченко та Максима Мазанова посіла 2 місце в змаганнях на Кубок студентського профкому з бадмінтону. Вітаємо Лілію та Максима!
Новина на сайті ХНУ

award badminton_2019

23 грудня 2018

Студенти теоретики 3-5 курсів нещодавно відвідали філармонію. Колективне фото після концерту.
filarmoniya

19 грудня 2018

19 грудня у “Karazin Student Hall” відбулася урочиста зустріч голови Харківської обласної державної адміністрації Юлії Світличної з учнями- переможцями інтелектуальних змагань та їхніми батьками і вчителями. Захід відбувся за участю ректора, академіка Віля Бакірова. У рамках заходу Юлія Світлична вручила посвідчення та нагрудний знак «Заслужений вчитель України» доценту кафедри теоретичної фізики імені академіка І. М. Ліфшиця фізичного факультету Захару Майзелісу.

z.m.19.12.2018_1 z.m.19.12.2018_2

Фотографії з сайту ХНУ за посиланням.
Постер-вітання
від фізичного факультету.

19 листопада 2018

19 листопада 2018 року відбувся спільний семінар кафедри теоретичної фізики та відділу теоретичної фізики ІРЕ НАНУ, присвячений пам'яті члена кореспондента АН УРСР Е.А.Канера. Доповідь на тему "Керування розповсюдженням електромагнітних хвиль у шаруватих надпровідниках за допомогою постійного магнітного поля" (C.C.Апостолов, З.О.Майзеліс, Т. Рохманова, В.О.Ямпольский) зробив доц. С.С.Апостолов. С.н.с. Г.М.Притула виступила з доповіддю "Кореляційні властивості адитивних лінійних ланцюгів Маркова вищих порядків" (В.Е.Векслерчик, С.С.Мельник, Г.М.Притула и О.В.Усатенко).
На семінарі були присутні: чл.-кор. НАНУ, проф. В.О. Ямпольський, пров.н.с. А.В.Кац, пров.н.с. О.В.Усатенко, с.н.с. Г.М.Притула, с.н.с. В.Є.Векслерчик, н.с. Т.М.Рохманова (всі – ІРЕ НАНУ), доц. О.І.Любімов , зав.каф. Г.І.Рашба та ін. В семінарі взяли участь студенти різних курсів фізичного факультету та майбутній абітурієнт фізичного факультету Данііл Колесник.

19_11_2018_1 19.11.2018_3
19.11.2018_2 19.11.2018_4
Виступає доц. С.С.Апостолов Виступає с.н.с. Г.М.Притула

 


4 жовтня 2018

Доцент кафедри теоретичної фізики З.О. Майзеліс, випускник 2006 р., нещодавно отримав почесне звання «Заслужений вчитель України». Його учні – переможці Міжнародних та українських фізичних олімпіад та турнірів серед школярів та студентів. Вітаємо науковця та бажаємо нових звершень! Новина на сайті ХНУ

z.j.zayzelis

25 липня 2018

congratulations
В складі команди виступали: Ілля Хорошко, Володя Мащиць, Григорій Овчаренко (абітурієнт фізичного факультету Каразінського університету), капітан команди Світлана Гринченко.
Керівники команди: доцент нашої кафедри Захар Олександрович Майзеліс та студентки нашої кафедри Вікторія і Ольга Зайцеви!
Новина на сайті ХНУ

21 червня 2018

21 червня 2018 року відбувся спільний семінар кафедри теоретичної фізики імені академіка І.М.Ліфшиця, відділу статистичних методів математичної фізики, відділу теоретичної фізики ФТІНТ НАНУ та відділу теоретичної фізики ІРЕ НАНУ, присвячений пам'яті проф. В.М.Цукерника (1927-2012). Проф. В.М.Конторович виступив з доповіддю «Відбиття від нейтронної зірки». Проф. А.А.Звягин доповів про «Краєві стани у димеризованому ланцюжку». Учні та колеги В.М.Цукерника поділилися спогадами про наукову та педагогічну діяльність Віктора Мойсейовича.

21_06_2018_1 21_06_2018_2
21_06_2018_3 21_06_2018_4

16 червня 2018

16 червня 2018 року виповнилося 80 років багаторічному завідувачу кафедри теоретичної фізики, професору-консультанту Олександру Михайловичу Єрмолаєву.

a.m.ermolaev

Щіро вітаємо проф. Олександра Михайловича Єрмолаєва з ювілеєм!

rosesroses_gif

Стаття до газети "Харківський ун-т"
Розповідь проф. В.О.Ямпольського про О.М.Єрмолаєва
Розповідь проф. О.С.Ковальова про О.М.Єрмолаєва


15 червня 2018

Щіро вітаємо студентів гр.Ф047 із успішною здачею державного іспиту та захистом дипломних робіт бакалаврів! Чекаємо наших бакалаврів в магістратурі!

bs_15.06.2018
Зліва направо: В.Ткаченко, В.Шабленко, Д.Шимків, Н. Квітка, Р.Пінчук, В.Зайцева, А.Журанова, В.Яловега;
Г.І.Рашба, С.І.Шевченко, С.С.Апостолов, О.В.Єзерська

Фоторепортаж


14 червня 2018

Поздоровляємо Антона Артемова, Ольгу Багрову, Миколу Вовка, Олену Ткаченко, Олександру Ніколашину (гр.ФО67) захистом магістерсіких дипломних робіт! Фоторепортаж


25 травня 2018

Наша кафедра виборола третє місце в університеті в конкурсі на краще науково-методичне забезпечення навчального процесу за напрямом «Сприяння науковій роботі студентів».
Посилання


21 травня 2018

Вітаємо студентів нашої кафедри (гр. Ф047) з почесним 3-м місцем в конкурсі на кращу студентську групу за підсумками 2017 року!

the best_047
Зліва направо: Ніна Квітка, Віталій Ткаченко, Анна Журанова, Владислав Яловега, Вікторія Зайцева, Дмитро Шимків, Володимир Ткаченко

Посилання.


16 квітня 2018

Вітаємо студента нашої кафедри (гр. Ф037) Максима Мазанова з 3-м місцем на Міжнародній студентській олімпіаді з теоретичної механіки.

max_mazanov_diploma

6 квітня 2018

Вітаємо з вдалим виступом на X Міжнародному турнірі фізиків об'єднану команду физфаку-фізтеху «ФФФТ». В команді троє фізтехівців - О.Иваштенко, Д.Распопова, А.Лук'янчук та троє фізфаковців - І.Сікачина (капинан) (гр. Ф037), О.Зайцева (гр. Ф022), В.Зайцева (гр. Ф047). Керівники команди - доцент О.Голубов (фізтех) та доцент нашої кафедри З.О.Майзеліс.

3d_grade

 


6 грудня 2017

Вітаємо з перемогою на XVI Всеукраїнському студентському турнірі фізиків, який проходив 1-5 грудня 2017 у Київському політехнічному університеті імені Ігоря Сикорського, об'єднану команду физфаку-фізтеху «ФФФТ» та керівника команди доцента КТФ З.О.Майзеліса!


fizfak_fiztex_2017
На фото слева направо: З.О.Майзеліс, О.Иваштенко, Д.Распопова, І.Сікачина, А.Лук'янчук, О.Зайцева, В.Зайцева (капинан)

30 листопада 2017

Студенти групи ФО47 відвідали XIII Ярмарок вакансій, який відбувся в Каразінському університеті 30 листопада 2017 р. за підтримки Навчального центру практичної підготовки і працевлаштування Управління якості освіти. Детальніше.

yarm_vac_1 yarm_vac_2

17 листопада 2017

17 листопада 2017 року відбувся спільний семінар кафедри теоретичної фізики та відділу теоретичної фізики ІРЕ НАНУ, присвячений пам'яті члена кореспондента АН УРСР Е.А.Канера. З науковими доповідями виступили доц. С.С.Апостолов ("Линейные и нелинейные явления при распространении джозефсоновских плазменных волн в слоистых сверхпроводниках") та З.О.Майзелис ("Моделирование искусственного интеллекта с помощью квантового компьютера"). На семінарі були присутні: чл.-кор. НАНУ, проф. В.О. Ямпольський, пров.н.с. А.В.Кац, пров.н.с. О.В.Усатенко, с.н.с. Г.М.Притула, с.н.с. В.Є.Векслерчик, н.с. Т.М.Рохманова (всі – ІРЕ НАНУ), проф. Д.В.Філь, доц. Степановський Ю.П., доц. О.І.Любімов , зав.каф. Г.І.Рашба та ін. Прємно, що в семінарі взяли участь студенти різних курсів фізичного факультету А. Папуця (2 курс), О.Дженжеров, Манченко Л.Г. Тітіков (всі - 3 курс), Я. Чистяков (2 курс), Д. Долгополова (2 курс), Н.Квітка, В.Яловега, Д.Шимків В., Шабленко (всі - 4 курс).

kaner_2017_1 kaner_2017_2
kaner_2017_3 kaner_2017_4
Виступає доц. С.С.Апостолов Виступає доц. З.О.Майзеліс

14 листопада 2017

Dzhenzherov_dyplom О.С.Дженжеров, студент 3-го курсу групи теоретиків взяв участь в молодіжній науково-практичній конференції «Роль фундаментальних наук у розвитку військових та промислових технологій: очима молоді», яка відбулась 14 листопада 2017 р. у Харківському національному університеті Повітряних Сил імені Івана Кожедуба. За наукову доповідь "Моделювання руху релятивістського заряду в центральному полі" він був нагороджений дипломом.
conf_AF_14_11_2017 conf_AF_all_photo

Детальніше


28 жовтня 2017

Традиційно вітаємо з перемогою 26-му Міському турнірі фізиків команду ХЛ № 161 "Момент імпульсу" та керівника команди - доцента КТФ З.О.Майзеліса!

tyuf_2017_1
tyuf_2017_2

21 серпня 2017 виповнилося 80 років видатному вченому – Почесному професору Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, академіку Національної академії наук України, лауреату Державної премії України в галузі науки і техніки – Леоніду Андрійовичу Пастуру.

l.a.pastur

Шановний Леоніду Андрійовичу!

Ми – Ваші багаточисленні учні, друзі та колеги щиро вітаємо Вас з Ювілеєм! Дякуємо Вам за Науку! Ви в розквіті творчих сил. Нехай завжди Ваші інтереси, Ваша робота будуть пов'язані з фізичною наукою, з вихованням нових поколінь фізиків! Ми бажаємо Вам і Вашій родині міцного здоров'я, подальших творчих успіхів, щастя!

Колектив фізичного факультету Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна.


Щіро вітаємо з успішною здачею державного іспиту та захистом дипломної роботи бакалавра студентів гр. ФО47 Анастасію Кондратенко, Дарью Мокрицьку, Валентина Шашка, Язмухаммета Матерова!

Поздоровляємо Тетяну Шаломаєву, Марію Могильну, Перевознюк Світлану (гр.ФО67) із успішним закінченням магістратури та захистом магістерсіких дипломних робіт!

20_06_2017
На фото зліва направо: Язмухаммет Матеров, Кондратенко Анастасія, Мокрицька Дарья, Шаломаєва Тетяна, Перевознюк Світлана, Шашко Валентин.

22 червня 2017

22 червня 2017 року відбувся науковий семінар кафедри теоретичної фізики імені академіка І.М. Ліфшиця за участю професора Александра Фехера.


a_feher

safarik_1

safarik-2

safarik_3

Проф. А. Фехер – директор інституту фізики університету імені Павла Шафарика у м. Кошице (Словакія) – є почесним доктором Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна.

Були присутні викладачі та студенти різних курсів фізичного та хімічного факультетів:
О. Дженжеров (3 курс), Н.Мельник (3 курс), Н. Квітка (4 курс), Д. Кадигроб (мол. наук. співр. ІРЕ НАНУ), А. Усова (3 курс), О.В. Єзерська (доц.), В.О. Черановський (проф.), Г.І. Рашба (доц.), О.І. Любімов (доц.), А. Папуця (2 курс), В. Шашко (5 курс), Г. Тітіков (3 курс), А. Фехер (проф. ун-т Кошице), Я. Чистяков (2 курс), Д. Долгополова (2 курс), О.Р. Казачков (доц.), В. Шабленко (4 курс), Манченко Л. (3 курс).

22.06.2017_1 22.06.2017_2
22.06.2017_3 22.06.2017_4
Під час семінару

Наукові доповіді доцентів С.С.Апостолова («Лінійні та нелінійні явища при розповсюдженні плазмових хвиль у шаруватих надпровідниках») та А.Т.Котвицького («Математична теорія N-точкових гравітаційних лінз») викликали значну зацікавленість та плідну дискусію учасників семінару.

sem_apost_22.06.2017
Виступає доц. С.С.Апостолов
sem_kotw_22.06.2017
Виступає доц. А.Т.Котвицький

Студенти фізичного факультету, серед яких є представники кафедри теоретичної фізики, успішно навчаються в магістратурі університету імені П. Шафарика згідно договору про співробітництво між нашими університетами. Наприклад, 15 червня цього року успішно захистила магістерську дипломну роботу студентка 6-го курсу Могильна М. М., яка два роки навчалась у магістратурі університету імені П. Шафарика.


7 червня 2017

7 червня 2017 року вже в шостий раз відбувся спільний семінар кафедри теоретичної фізики імені академіка І.М.Ліфшиця, відділу статистичних методів математичної фізики і відділу теоретичної фізики ФТІНТ НАН України, присвячений пам'яті проф. В.М.Цукерника (1927-2012). В цьому році Віктору Мойсейовичу виповнилося б 90 років. З науковою доповіддю «Резонанс у моделі Кітаєва» виступив пров.наук.співр.ФТІНТ НАНУ, проф. А.А.Звягін. Учні та колеги В.М.Цукерника поділилися спогадами про наукову та педагогічну діяльність Віктора Мойсейовича.

sem__07_06_2017_1 sem_07.06.2017_2
sem_07.06.2017_3 sem_07.06.2017_4

На семінарі були присутні: проф. Н.М. Макаров (Університет м. Пуебла, Мексика), чл.-кор. НАНУ, проф. В.О. Ямпольський, пров.н.с. А.В.Кац, с.н.с. Г.М. Притула, с.н.с. Векслерчик В.Є. (всі – ІРЕ НАНУ), проф.І.В. Кріве, проф. Ковальов О.С., проф. Богдан М.М., с.н.с. Кулініч С.І. (ФТІНТ НАНУ), доц. Степановський Ю.П., проф.Черановський В.О. (хім.ф-т), асп. Токарев В.В. (хім.ф-т), доц. Любімов О.І., зав.каф. Рашба Г.І., проф. Конторович В.М. (РІАН НАНУ), пров.н.с. Заславський О.Б. (фізико-технічний ф-т), Філатова Л.Д. (доц. ХНАДУ), проф. В.Г. Піщанський.apostolov_award Вітаємо доцента кафедри теоретичної фізики Станіслава Сергійовича Апостолова з отриманням диплома Харківської обласної державної адміністрації та стипендії імені К.Д.Синельнікова за значні досягнення в області науки!


Вітаємо з перемогою на 9 Міжнародному студентському турнірі фізиків об'єднану команду університету: Зайцеву Вікторію, Зайцеву Ольгу, Сікачину Ігора (фізфак) та Біденка Богдана, Геращенка Кирила, Іваштенко Орину (фізтех)!
Керівники команди - доцент кафедри теоретичної фізики імені академіка І.М.Ліфшиця Майзеліс Захар Олександрович та доцент кафедри теоретичної ядерної фізики та вищої математики імені О.І.Ахієзера Голубов Олексій Андрійович.

1st_place
Сайт турніру.

Пам'яті Емануїла Айзіковіча Канера

Kaner_85
Е.А.Канер (1931-1986)

Виповнилося 85 років від дня народження Емануїла Айзіковіча Канера – член-кореспондента АН України, блискучого фізика-теоретика, видатного вченого і вчителя, безмежно відданого науці, чудового лектора і педагога.
Е.А. Канер народився 19 листопада 1931 році у Харкові. У 1954 році закінчив фізико-математичний факультет Харківського держуніверситету. Крім диплома за основним фахом – «теоретична фізика», захистив експериментальну роботу з оптики. І в подальшому, протягом всієї своєї наукової діяльності Е.А. Канер виявляв інтерес до експерименту і багато співпрацював з експериментаторами.
Е.А. Канер був одним з яскравих представників теоретичної школи І.М. Ліфшиця. Найбільш важливі дослідження Е.А. Канера відносяться до теорії плазмових явищ в металах. Завдяки відкриттю циклотронного резонансу та іншим його роботам в цій області відбувся перегляд загальноприйнятих уявлень про метал як про середовище, в якому неможливе розповсюдження електромагнітних коливань. Е.А. Канер передбачив існування різних типів таких коливань, здатних проникати всередину металу на велику глибину, виявив новий механізм їх поглинання (так зване магнітне затухання Ландау), розробив теоретичні уявлення про одночастинковий балістичний механізм аномальної прозорості металів.
Одним з перших Е.А Канер почав дослідження магнітної акустики металів. Ним були передбачені акустичний циклотронний і гелікон-фононний резонанси, резонанс на відкритих орбітах, гігантські квантові осциляції поглинання і швидкості звуку, сильні неадіабатичні ефекти в електрон-іонній взаємодії, розроблені теоретичні основи магнітної акустоелектроніки металів на релєєвських хвилях.
Е.А. Канер вніс важливий внесок в розробку проблеми нестійкості і розповсюдження хвиль в напівпровідниковій і газорозрядній плазмі, передбачив спіральну нестійкість зв'язаних звукових і спіральних електромагнітних хвиль, розвинув теорію циклотронної параметричної нестійкості нового типу в напівпровідниках.
Плідні наукові ідеї Е.А. Канера знайшли втілення в статистичній теорії розповсюдження радіохвиль в турбулентній тропосфері і розсіювання хвиль на гідрометеорах, в радіолокації та інших областях сучасної радіофізики. В останні роки свого життя Е.А. Канер активно займався проблемами магнітодомішкових хвиль у металах, магнітного пробою, акустичних властивостей низьковимірних невпорядкованих систем, нелінійної електродинаміки металів і напівпровідників.
Е.А. Канер є співавтором двох фундаментальних відкриттів: 1. Циклотронний резонанс у металах (резонанс Азбеля-Канера), 1966 р.; 2. Електромагнітні сплески у провідному середовищі (аномальне проникнення), 1970 р.
За цикл робіт з магнітоакустичної спектроскопії металів Е. А. Канеру була присуджена Державна премія України (1980 р.).
Понад два десятиліття Е.А. Канер вів активну педагогічну роботу, працюючи професором Харківського держуніверситету. Він автор загальних курсів з електродинаміки і теорії металів. Їм розроблено багато завдань, які використовуються і тепер в навчанні фізиків-теоретиків.
Всі методичні досягнення Е.А. Канера базуються, перш за все, на його найвищому професійному рівні вченого. Спілкування з цим видатним вченим, яскравою і широко ерудованою людиною було головним стимулом для учнів Е.А. Канера. Його головним девізом, точніше закликом, було твердження: «Кожна людина має рости над собою».
Наукову і педагогічну діяльність Е.А. Канер вдало поєднував з великою організаційною роботою. Він був членом редколегій журналів: «Solid State Communications», «Фізика низьких температур», «Український фізичний журнал».
Е.А. Канер був керівником і активним учасником багатьох наукових семінарів. Він стверджував, що семінар – не місце відпочинку, а місце найбільш напруженої наукової праці. Він дуже багато спілкувався з молоддю. Вважав, що заняття наукою – це найкращий вид виховної роботи. Його азарт і захопленість наукою справили величезний вплив на всіх його учнів (серед яких понад 20 кандидатів і 11 докторів наук), які нині активно працюють у багатьох країнах світу.
Вже протягом 30 років після смерті Е.А. Канера в Харківському Будинку Вчених кожні п'ять років проходять Міжнародні ювілейні семінари, а в Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна – щорічні семінари його пам'яті.


23 січня 2017

Доповідь, присвячена 100-річчю з дня народження І. М. Ліфшиця
23 січня 2017 року у рамках засідання Вченої ради Каразінського університету з доповіддю, присвяченою 100-річчю з дня народження видатного фізика-теоретика, академіка Іллі Михайловича Ліфшиця, виступив декан фізичного факультету, професор Руслан Володимирович Вовк. (Див. презентацію доповіді.) У своїй доповіді Р.В.Вовк ознайомив присутніх з основними віхами життя, науковими здобутками та вкладом вченого у розвиток Каразінського університету. У заході взяв участь академік Національної академії наук України, лауреат Державної премії УРСР у галузі науки і техніки Леонід Андрійович Пастур. «З Каразінським університетом пов’язані імена видатних фізиків, одним з яких є Ілля Михайлович Ліфшиць ― учений світового рівня, який здійснив низку відкриттів у галузі фізики твердого тіла, почав наукове дослідження нових напрямів теоретичної фізики, що і наразі не втрачають актуальності», ― наголосив академік.

r.v.vovk_talk l.a.pastur


9 грудня 2016

З 2 по 5 грудня 2016 р. в Києвському національному університеті імені Тараса Шевченка пройшов XV Всеукраїнський студентський турнір фізиків. Команда фізичного факультету "Момент імпульсу" в цьому році виступила дуже вдало, лише на 0,5 бала поступившись команді фізтеху, та була також нагороджена дипломом I-го ступеню. У складі команди - нинішні та майбутні студенти КТФ.
Вітаємо з перемогою Зайцеву Вікторію (капитан команди), Зайцеву Ольгу, Сікачину Ігора, Мазанова Максима, Рогового Микиту, Мельника Олексія та керівника команди - доцента кафедри теоретичної фізики – Майзеліса Захара Олександровича!
Фото зі сторінки у Фейсбуці.

team_MI vinners
Команда "Момент імпульсу" Фіналісти турніру

Новина на сайті ХНУ та на сторінці групи СТФ.

24 листопада 2016

  22-23 листопада 2016 р. в Будинку вчених (м. Харків, вул. Жінок Мироносиць, 10) відбувся Міжнародний ювілейний семінар «Сучасні проблеми фізики твердого тіла», присвячений пам’яті члена-кореспондента НАН України Е. А. Канера (1931-1986) та 60-річчю відкриття циклотронного резонансу в металах.
emblem
Е.А.Канер
є всесвітньо відомим вченим, співавтором двох відкриттів: циклотронного резонансу, який тепер називають резонансом Азбеля – Канера, та явища балістичного проникнення радіохвиль в метали – так званих мод Гантмахера – Канера, лауреатом Державної премії УРСР. Емануіл Айзикович працював в Інституті радіофізики та електроніки АН УРСР з момента його заснування в 1955 році, з 1965 очолював створений ним відділ теорії твердого тіла, паралельно багато років працював на кафедрі теоретичної фізики Харківського університету. Е.А. Канер працював редактором журналу «Solid State Communications».
Протягом двох днів учні та учні учнів Е.А.Канера розповіли про свої нові результати у галузі теорії електронних наносистем та споріднених областях теоретичної фізики.


Ця новина розміщена також на сайті ХНУ.
kaner_photo
conf_hall

17 листопада 2016

17 листопада відбулося урочисте засідання Вченої ради університету, присвячене 212-ій річниці підписання Стверджувальної грамоти про заснування Харківського університету. На цьому засіданні кращі студенту університету були нагороджені відзнакою Вченої ради. На фізичному факультеті - це третьокурсник нашої кафедри Дмитро Шимків. Детальніше.

D_Shymkiv_podyaka Щиро вітаємо Дмитра Шимківа (гр.ФО37) з нагородженням відзнакою Вченої ради ХНУ "за непересічні здобутки в навчанні, науковій та громадській діяльності як найкращого студента фізичного факультету 2016 року!"

29 жовтня 2016

Щіро вітаємо з перемогою 25-му Міському турнірі фізиків команду ХЛ № 161 "Момент імпульсу" та керівника команди - доцента КТФ З.О.Майзеліса!
161 ang_mom

Дякуємо за фотографії проф. фізтеху В.О.Лісовського. Більше фото з турніру за посиланням.

20 жовтня 2016

На базі фізичного факультету за ініціативою Методичного об’єднання вчителів фізики та інформатики Шевченківського району (кер. – Євлахова Олена Миколаївна) 20 жовтня 2016 р. в ауд. імені академіка К.Д.Синельнікова відбулася науково-практична конференція за темою «Національно-патріотичне виховання школярів та студентів ВНЗ у навчальному процесі та в позаурочний час». З доповідями виступили вчителі шкіл Шевченківського району та викладачі Харківського університету. Вчителі ознайомили присутніх з власним досвідом національно-патріотичного виховання учнів на уроках та в позаурочний час. Викладачі ХНУ провели майстер-клас для вчителів фізики та інформатики. Всі присутні відмітили високий рівень доповідей та вирішили проводити подібні заходи кожен навчальний рік. Фоторепортаж про конференцію за посиланням.


10 жовтня 2016

На базі фізичного факультету «Методичним об’єднанням вчителів фізики Шевченківського району» (кер. – Євлахова Олена Миколаївна) проведено районний етап Х-го міського турніру юних винахідників і раціоналізаторів для учнів 9-11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів м. Харкова. Активну участь в підготовці та проведенні конкурсу взяли викладачі фізичного факультету, зокрема КТФ.

Переможцями стали: об’єднана команда «Спектр» ХЛ № 89 та ХЗОШ № 150 та команда ХГ № 116. На другому місці – команди ХНКВ № 45 «АГ» та ХГ № 47, третє місце присуджено командам ХСШ № 99 та ХЗОШ № 159.;

kotvitskii kazachkov
Доц. КТФ А.Т.Котвицький розповідає про роботу роботехнічного гуртку фізичного ф-ту Доц. КЗФ О.Р.Казачков презентує досягнення СНТ фізичного факультету

26 вересня 2016

На базі фізичного факультету пройшов районний етап ХХV міського турніру юних фізиків для учнів 9-11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів. Захід проведений «Методичним об’єднанням вчителів фізики Шевченківського району» (кер. – Євлахова Олена Миколаївна). Активну участь в підготовці та проведенні конкурсу взяли викладачі фізичного факультету, зокрема КТФ.
Ітоговий протокол:
1 місце – ХНВК № 45 «АГ»;
2 місце – ХГ № 47, ХЛ № 89, ХЗОШ № 150;
3 місце – 117, 135, 147, 148, 149.

rashba_evlakhova tyuf_26_09_2016

13 вересня 2016

В № 10 (4055) номері газети "Харківський університет" у рубриці "Працюємо на майбутнє" надруковано статті "Літній фізичний табір для школярів" та "На бронзі не зупинятися".


7 липня 2016

ЛІТНІЙ ФІЗИЧНИЙ ТАБІР ДЛЯ УЧНІВ ХАРКІВСЬКИХ ШКІЛ. ПІДСУМКИ РОБОТИ

На фізичному факультеті з 2 по 15 червня 2016 р. працював Літній фізичний табір з фізики для учнів харківських шкіл. В його роботі взяли участь понад 1500 учнів Шевченківського району, які навчаються у школах, гімназіях та ліцеях: №№ 16, 47, 89, 99, 116, 117, 146, 150, 169.

Читати далі >>>

Програма заходу складалася з лекцій провідних вчених та викладачів фізичного факультету Університету, відвідання астрономічної обсерваторії, виконання лабораторних робіт на базі лабораторій фізичного факультету. Увазі школярів була запропонована лекція «Спостереження гравітаційних хвиль від злиття 2-х чорних дір» доц. кафедри теоретичної фізики ім. академіка І.М. Ліфшиця Ю.П.Степановського. Вона була присвячена новітньому науковому досягненню - експериментальному детектуванню гравітаційних хвиль та викликала неабиякий інтерес учнів та присутніх вчителів.
Проф. Єгоренков В.Д. та зав. лабораторією Валійов Б.М. продемонстрували учням яскраві і змістовні фізичні експерименти та надали ґрунтоване пояснення явищам, які спостерігалися. Один з ініціаторів і організаторів Літнього табору доц. Казачков О.Р. запропонував присутнім оригінальні фізичні демонстрації. Він використав власний дослідницький авторський підхід до методики освіти школярів молодших та середніх класів, залучав школярів до участі у демонстраціях фізичних явищ та стимулював їх до пошуку наукового пояснення відповідних ефектів.
Доц. Котвицький А.Т. плідно працював зі школярами гімназії № 45, яких ознайомив з авторськими інноваційними лабораторними роботами з курсу загальної фізики.
Співробітники кафедри астрономії та космічної інформатики спільно з НДІ астрономії провели ознайомчі екскурсії з астрономічними приладами, на телескоп Цейс-200, до музею НДІ астрономії і запропонували цикл лекцій про астрономічні об’єкти та засоби їх спостереження. Проведенню заходів активно сприяли наукові співробітники Воробьйова Н. А., Борматова Г. В., Михальченко О. І., Лупішко Д. Ф. і студенти кафедри Карнаух К.В., Петрова К.І., Яцуненко Т.П. та інші.
Вперше в історії фізичного факультету відбувся масштабний просвітницький захід, який ставив собі за мету посилення профорієнтаційної роботи, пропаганду фізичних знань та досягнень серед учнів всіх рівнів – від наймолодших до старшокласників. Судячи з відгуків школярів, вчителів та керівництва Шевченківського районного відділу освіти, така форма роботи і взаємодії є досить ефективною і перспективною. Перший досвід проведення Літніх фізичних таборів на фізичному факультеті Університету виявився конче позитивним і, без сумніву, буде мати своє продовження в наступному році. Чекаємо пропозицій і готові до їх втілення.
Висловлюємо подяку організаторам та провідним лекторам Літнього фізичного табору для учнів загальноосвітніх навчальних закладів на базі фізичного факультету та НДІ астрономії Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна: проф. Вовку Р.В. – декану фізичного факультету; доц. Шеховцову О.В.- зам. декана фізичного факультету; доц. Рашба Г.І. – зав. кафедри теоретичної фізики, доц. Казачкову О.Р., доц. Макаровському М.О., доц. Степановському Ю.П., доц. Котвицькому А.Т., доц. Шевченко В.Г., доц. Станкевичу Д.Г., доц. Слюсарєву І.Г., проф. Єгоренкову В.Д. та зав. лаб. Валійову Б.М.
Пропонуємо переглянути фоторепортажі доц. О.Р.Казачкова про роботу лагерів
02.06.2016 та 10.06.2016.


1 липня 2016

Щіро вітаємо з успішним виступом на 29-му Міжнародному турнірі фізиків!

Команда "Момент імпульсу" Харківського ліцею № 161 (керівник команди - З.О.Майзеліс, доцент кафедри теоретичної фізики) стала бронзовим призером 29-го Міжнародного турніру фізиків (http://iypt.org), який проходить з 26 червня по 3 липня в Єкатеринбурзі (Росія). Фото зі сторінки у Фейсбуці Віктора Пивовара.
Детальніше.

161_Impulse


30 червня 2016

30 червня 2016 року вже в п'ятий раз відбувся спільний семінар кафедри теоретичної фізики імені академіка І.М.Ліфшиця, відділу статистичних методів математичної фізики і відділу теоретичної фізики ФТІНТ НАН України, присвячений пам'яті проф. В.М.Цукерника. З науковими доповідями виступили: вед.наук.співр. РІАН проф. В.М.Конторович та вед.наук.співр.ФТІНТ НАНУ, проф. А.А.Звягін Учні та колеги поділилися спогадами про наукову та педагогічну діяльність В.М.Цукерника.

Tsukernik_2016-1 Tsukernik_2016-2
Tsukernik_2016-3 Tsukernik_2016-5
Tsukernik_2016-4 Tsukernik_2016-6
Виступає проф. В.М.Конторович Виступає проф. А.А.Звягін


24 червня 2016

Щіро вітаємо з Днем народження та з нагородою!

14 червня 2016 року виповнилося 70 років професору кафедри теоретичної фізики, члену-кореспонденту НАН України Валерію Олександровичу Ямпольському. Валерій Олександрович очолює відділ теоретичної фізики ІРЕ НАНУ, є  Членом наукової ради ІРЕ HAHУ, спеціалізованої вченої ради при ФТІНТ HAH України, членом редколегії журналу «Радіофізика та електроніка». Мав Соросівські гранти (1994-1996 р., 1998 р.) та гранти INTAS (1998-2000 p., 2002-2004 p.).    Лауреат Державної премії України у галузі науки і техніки (2013). 
24 червня 2016 на засіданні Вченої ради ХНУ Голова Харківської обласної ради С.І.Чернов та ректор ХНУ В.С.Бакіров вручили ювіляру медаль В.Н.Каразіна.

24.06.16-1 24.06.16-2
karazin_award

24 червня 2016
21 червня 2015 всі студенти групи ФО47 на відмінно здали державний іспит, а вже 24 червня відбувся захист дипломних робіт бакалаврів. Фоторепортаж

Вітаємо наших випускників з відмінними оцінками та чекаємо на всіх в магістратурі!


24 червня 2016
23 червня 2016 в актовому залі Північного корпусу ХНУ проходив ярмарок магістерських програм нашого університету. Пропонуємо фоторепортаж доц. О.Р.Казачкова про роботу стенду фізичного факультету та про підготовку стенду.


21 червня 2016
З 13 по 17 червня в м. Кошице (Словаччина) проходила XVI Міжнародна Чесько-Словацька конференція з магнетизму CSMAG'16. В роботі конференцції приймали участь випускники кафедри теоретичної фізики різних років. На фото зліва направо: О.Котляр, А.Парафіло, М.Панкратова, О.Єзерська.

kosice_1
kosice_opening kosice_parafilo
Відкриття конференції Виступ з усною доповіддю А.Парафіло

2 червня 2016

На фізичному факультеті розпочали роботу Літні фізичні табори для учнів харківських шкіл. Програма заходу включає лекції провідних вчених Харківського університету, відвідання астрономічної обсерваторії, виконання лабораторних робіт на базі лабораторій фізичного факультету. «Сьогодні, мабуть, було побито рекорд з кількості заповнення нової фізичної лабораторії імені академіка К.Д.Синельнікова, але не з сумарного віку учасників заходу» – сказав один з організаторів Літніх фізичних таборів доцент фізичного факультету О.Р.Казачков. На знімках – репортаж про перший день роботи.

camp_1camp_2
camp_3camp_6
Лекцію про експериментальне відкриття гравітаційних хвиль читає доцент кафедри теоретичної фізики Ю.П.Степановський Представники Оргкомітету доц. Г.І.Рашба та О.Р.Казачков
camp_4camp_5
Цікаві досліди для школярів демонструють: проф. В.Д.Єгоренков і завідувач лабораторією Б.М.Валійов
Пропонуємо переглянути фоторепортажі доц. О.Р.Казачкова про роботу лагерів
02.06.2016 та 10.06.2016.

12.04_stud_conf_1 12 квітня 2016 року на фізичному факультеті пройша щорічна наукова конференція Студентського наукового товариства "Студент та науково-технічний прогрес". Активну участь в конференції взяли студенти нашої кафедри. З усними доповідями виступили четверокурсники М.Р.Вовк, О.Ю.Ткаченко, А.В.Артемов, В.І.Гавриленко, п'ятикурсниця Т.М.Шаломаєва, студентка 3-го курсу Д.М.Мокрицька. З запрошеними доповідями виступили О.М. Євлахова – керівник методичного об’єднання вчителів фізики Шевченківського району м. Харків та вчитель-методист ХЛ № 89 випускниця нашої кафедри Т.А.Сарій, учениця 10 класу ХЛ № 89 Дина Соколова. Дуже цікавими та корисними були фізичні демонстрації, представлені учнями шкіл Харкова та студентами молодших курсів різних факультетів, які відвідують фізичний гурток (керівник доцент О.Р.Казачков). Фоторепортаж про конференцію та свої фотографії під час доповідей зацікалені можуть знайти на сторінці Вконтакте студентки 4-го курсу фізфаку А.Марциновської
stud_conf

30 березня 2016

30 березня 2016 року відбувся спільний науковий семінар кафедри теоретичної фізики імені академіка І.М. Ліфшиця і відділу теоретичної фізики ІРЕ НАН України. Була заслухана доповідь співробітника відділу теоретичної фізики ФТІНТ НАН України Кривчікова Олексія Олександровича, присвячена основним результатам його дисертації «Особливості термодинамічних властивостей низьковимірних фрустрованих систем та чисельне моделювання їх основних станів», яка буде подана на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук за спеціальністю 01.04. 02 - теоретична фізика. Науковий керівник - доктор фіз.-мат. наук Славін Віктор Валерійович (ФТІНТ НАНУ). В обговоренні матеріалів дисертації взяли активну участь науково-педагогічні працівники кафедри та співробітники ІРЕ НАНУ. Кафедра теоретичної фізики імені академіка І.М. Ліфшиця Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна рекомендує дисертаційну роботу Кривчікова О.О. до попереднього розгляду і публічного захисту. Бажаємо Олексію Олександровичу успішно пройти всі етапи підготовки та захисту кандидатської дисертації! Із задоволенням підкреслюємо, що дисертант та його науковий керівник є випускниками кафедри теоретичної фізики різних років.

a_krivchikov 30_3_2016_1
Доповідає О.О. Кривчіков

У процесі обговорення

30_3_2016_2 30_3_2016_3
Коментар наукового керівника В.В. Славіна Результати доповіді обговорюють О.О. Кривчіков та завідувач кафедри Г.І. Рашба

13 лютого 2016

13 лютого 2016 р. відбувся II (обласний) етап конкурсу-захисту науково-дослідних робіт учасників МАН. В рамках секції «Теоретична фізика» перше місце посіли Шумаєв Олександр (ліцей № 27, Харків, науковий керівник доцент КТФ Захар Олександрович Майзеліс), Соколова Діна (ліцей № 89, Харків, науковий керівник доцент КТФ Олена Володимирівна Єзерська) та Лузан Микита (ліцей № 89, Харків, керівник вчитель-методист ХЛ №89 Тетяна Анатоліївна Сарій). Олександр Шумаєв є співавтором статті, яка була направлена у журнал «Phys. Rev.» за матеріалами цієї наукової роботи. Дуже приємно відмітити, що у секції «Експериментальна фізика» перше місце посіла Зайцева Ольга, науковим керівником якої є теж З.О. Майзеліс.

man_2016 jury_man
shumaev sokolova_dina
Виступає Олександр Шумаєв Виступає Діна Соколова

19 листопада 2015

19 листопада 2015 року відбувся спільний семінар кафедри теоретичної фізики та відділу теоретичної фізики ІРЕ НАНУ, присвячений пам'яті члена кореспондента АН УРСР Е.А.КАНЕРА. З на��ковими доповідями виступили доктор фіз.мат.наук Ю.В. Тарасов ("Зеркалізація розсіювання електромагнітних хвиль на флуктуаціях поверхнневого імпедансу", Ю.В. Тарасов, О.В. Усатенко ) та Д.В. Кадигроб ("Аномальне проходження електромагнітних хвиль через періодично модульовану пластину шаруватого надпровідника").

s_kaner_2015_1 s_kaner_2015-2
tarasov d_kadygrob
Виступає Ю.В. Тарасов Виступає Д.В. Кадигроб

1 листопада 2015

1 листопада 2015 року у Харківському фізико-математичному ліцеї № 27 відбувся ХХІV міський турнір юних фізиків для учнів 9-11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів. Другий рік поспіль перше місце зайняла команда "Момент імпульсу" ліцею № 161 . Керівник команди - З.О.Майзеліс, доцент кафедри теоретичної фізики.
Щіро вітаємо Захара Олександровича і команду з перемогою!
Докладніше

tuf_2015
Під час вручення нагород


vovk_n_r

16 жовтня 2015

Щіро вітаємо з нагородою!
Студент групи Ф047 Микола Вовк виборов стипендію фонду Юрія Сапронова. Урочиста церемонія нагородження стипендіатів конкурсу для студентів та молодих учених відбулася в університеті 16 жовтня 2015 року за участю голови фонду Юрія Сапронова, проректора, академіка Миколи Азарєнкова, проректора, професора Юрія Холіна, викладачів та студентів.
Детальніше


18 червня 2015
18 червня 2015 відбувся захист дипломних робіт магістрів студентами гр.Ф057.
Вітаємо наших випускників з відмінними оцінками! Фоторепортаж


4 червня 2015

4 червня 2015 року відбувся спільний семінар кафедри теоретичної фізики імені академіка І.М.Ліфшиця, відділу статистичних методів математичної фізики і відділу теоретичної фізики ФТІНТ НАН України, присвячений пам'яті проф. В.М.Цукерника. З науковими доповідями виступили: вед.наук.співр. ФТІНТ НАНУ, проф. А.А.Звягін, "Релаксація магнітної системи після включення магнітного поля", доц. каф. теор.фізики О.В.Єзерська, "Спінова XY модель (S=1/2) в теорії магнетизму". Учні та колеги поділилися спогадами про наукову та педагогічну діяльність В.М.Цукерника.

 A.A.Zvyagin V.M.Kontorovich
Виступає проф. А.А.Звягін Виступає проф. В.М.Конторович

22 травня 2015 року
Відразу двоє співробітників кафедри теоретичної фізики імені академіка І.М.Ліфшиця, а саме професор Олександр Семенович Ковальов та доцент Захар Олександрович Майзеліс нагороджені стипендіями облдержадміністрації імені К.Д. Синельникова у номінаціях видатних та молодих учених відповідно. Щиро вітаємо з успіхом!
Kovalev_award Maizelis_award

Kovalev_70

Щиро вітаємо з Днем народження!
18 травня 2015 року виповнилося 70 років професору кафедри теоретичної фізики Олександру Семеновичу Ковальову. О.С.Ковальов – лауреат премії НАН України імені О.С.Давидова за досягнення в галузі теоретичної фізики за 2005 рік, нагороджений Грамотою Верховної Ради України за заслуги перед українським народом у 2010 році, лауреат Державної премії України за досягнення в галузі науки і техніки за 2013 рік, в травні цього року нагороджений дипломом Харківської обласної державної адміністрації та стипендією ім. К.Д. Синельникова у галузі фізики за 2015 рік у номінації видатних учених.


1 травня 2015
1 травня 2015 виповнилося 75 років доценту кафедри теоретичної фізики імені академіка І.М.Ліфшиця Олегу Івановичу Любімову.
Щиро вітаємо Олега Івановича з ювілеєм!


16 квітня 2015
16 квітня 2015 року на фізичному факультеті пройшла щорічна наукова конференція Студентського наукового товариства "Студент та науково-технічний прогрес". Активну участь в конференції взяли студенти нашої кафедри. З усною доповіддю виступила четверокурсниця М.М.Могильна, стендові доповіді представили п'ятикурсники О.С.Шевченко, К.В.Сокоренко. Приємно, що в цьому році серед доповідачів було багато студентів другого курсу фізичного факультету та двое учнів 11 класу ХЛ № 89.

dean participants

Вітання від декана проф. Р.В.Вовка

Плідне обговорення чергової доповіді

m.mogylna 2 kurs

З усною доповіддю виступає
студентка групи Ф047 Марія Могильна

Студентки групи Ф021 виступають зі спільною доповіддю

postersі_1 poster_2

Під час стендової сесії

Під час стендової сесії

Фоторепортаж доц. В.П.Хижкового

11 березня 2015
З 6 по 11 березня 2015 року в Харківському національному університеті проходив XIII Всеукраїнський студентський турнір фізиків. Перше місце третій раз поспіль зайняла команда фізтеху нашого університету. Команда фізичного факультету (капітан - Вікторія Зайцева, члени команди - Марія Могильна, Катерина Пістунова , Олег Савченко, Дмитро Шимків, Владислав Яловега, керівник команди - З.О.Майзеліс) зайняла третє місце, а Дмитро Шимків та Вікторія Зайцева були також нагороджені дипломами III-го ступеня за перемогу в особистій першості. Докладніше.
Вітаємо з успіхом наших студентів!
Фотозвіт4 березня 2015
4 березня 2015 року відбувся перший в цьому році спільний семінар Студентського наукового товариства фізичного факультету і КЛФ «Контакт» ХНУ імені В.Н. Каразіна. З доповіддю «Стівен Хокінг: геній мимоволі» виступив кандидат фіз.-мат. наук, доц. Ю.П. Степановський (провідний науковий співробітник ННЦ ХФТІ, м. Харків, доцент кафедри теоретичної фізики імені академіка І.М. Ліфшиця). Презентація доповіді.
yu.p. students
presentation
yu.p staff

29 грудня 2014
15 листопада 2014 року виповнилося 100 років з дня народження професора кафедри теоретичної фізики Л.Е.Паргаманіка. 29 грудня 2014 року на засіданні кафедри теоретичної фізики. проф. кафедри В.В.Ульянов представив презентацію, присвячену 100-річчю з дня народження проф. Л.Е.Паргаманіка.


Z.A.Majzelis З 21 по 26 листопада 2014 року в Харкові на базі обласної спеціалізованої школи-інтернату «Обдарованість» проходив 23-й Всеукраїнський турнір юних фізиків. Перше місце здобула команда "Момент імпульсу" Харківського ліцею № 161 «Імпульс», тренер — випускник фізичного факультету 2006 року, кандидат фізико-математичних наук, доцент нашої кафедри Захар Олександрович Майзеліс.
Щіро вітаємо З.О.Майзеліса та його команду з перемогою та бажаємо успіху на міжнародному турнірі!
Окрема подяка завідувачу лабораторії демонстраційного фізичного експерименту фізичного факультету університету Борису Михайловичу Валійову за підготовку і проведення конкурсу капітанів.

19 листопада 2014 року відбувся спільний семінар КТФ та відділу теоретичної фізики ІРЕ НАНУ, присвячений пам'яті член-кореспондента АН УРСР, професора кафедри теоретичної фізики Е.А.Канера (1931-1986).
З науковими доповідями виступили аспіранти ІРЕ A.A. Кузьменко «Особливості рзонансної дифракції назад на металічних решітках при ковзаючому падінні світла» (A.B. Кац, A.A. Кузьменко), та Т.Н. Рохманова «Відбиття та проходження електромагнітних хвиль крізь пластини шаруватого надпровідника у зовнішньому магнітному полі» (С.С. Апостолов, З.А. Майзеліс, Т.Н. Рохманова, В.А.Ямпольський ).

v_yampolskii a_kuzmenko
19_11_2014 t_rokhmanova


27 червня 2014
26 червня 2013 року виповнилося 80 років професору кафедри теоретичної фізики імені академіка І.М.Ліфшиця В.В.Ульянову. Володимир Володимирович очолював кафедру теоретичної фізики з 1981 по 1993, виховав багато поколінь відомих фізиків-теоретиків, є автором багатьох книжок. Ректор Харківського національного університету В.С.Бакіров 27 червня на Вченій раді університету щиро привітав Володимира Володимировича з ювілеєм та вручив грамоту і найвищу нагороду нашого університету – медаль імені В.Н.Каразіна.
Щиро вітаємо Володимира Володимировича з ювілеєм!

v.v.uluanov_27_06_2014 medal_ulyanov

23 червня 2014 року студенти гр.Ф047 складали державний іспит з фізики.
Вітаємо наших бакалаврів з хорошими та відмінними оцінками на державному іспиті і бажаємо всім успішного вступу до магістратури!


17 червня 2014

17 червня 2014 відбувся захист дипломних робіт магістрів студентами гр.Ф057.
Вітаємо наших випускників з успішними захистами! Фоторепортаж.


16 червня 2014

16 червня відбувся захист кваліфікаційних робіт бакалаврів студентами гр.Ф0-47.
Вітаємо наших бакалаврів з відмінними оцінками та бажаємо успіхів на державному іспиті!

zaschita_16_06_2014


5 червня 2014

5 червня 2014 року відбувся спільний семінар КТФ та відділу статистичних методів математичної фізики ФТІНТ НАНУ, присвячений пам'яти проф. В.М.Цукерніка. Учні та колеги поділилися спогадами про наукову та педагогічну діяльність В.М.Цукерника. V.M.Tsukernik

 


22 квітня 2014

22 квітня 2014 року на фізичному факультеті пройшла щорічна студентська наукова конференція "Студент та науково-технічний прогрес". Активну участь в конференції взяли студенти нашої кафедри. З усними доповідями виступили п'ятикурсники В.М.Травін, О.О.Ільїнська, О.О.Ткаченко, М.В.Хлистюк, стендові доповіді представили четверокурсники О.С.Шевченко, М.А.Яловега, третьокурсниці М.М.Могильна та Т.М.Шаломаєва. Приємно, що в цьому році серед доповідачів були також студенти радіофізичного та фізико-технічного факультетів.

Oxana_Shevchenko ratushna

Голова студентського наукового
товариства Оксана Шевченко
на відкритті конференції

З усною доповіддю виступає
студентка радіофізичногофакультету
М.В.Ратушна

poster_session after_conf

Фотографії на пам'ять під час стендової сесії

та після закінчення конференції


6 грудня 2013

З 3 по 5 грудня на фізичному факультеті проходила XI Міжнародна наукова конференція "Фізичні явища в твердих тілах". З вітальним словом виступив проректор ХНУ М.О.Азарєнков. Конференція була присвячена 100-річчю з дня народження видатного фізика, академіка НАН УРСР, ректора ХГУ з 1967 по 1975 роки В.Г.Хоткевича. Проф. кафедри теоретичної фізики О.М.Єрмолаєв розповів про наукову та громадську діяльність В.Г.Хоткевича, а проф.В.В.Ульянов розповів про історію створення конферецій. Секція теоретичої фізики була присвячена 85 річчю академіка А.М.Косевіча. З науковими доповідями виступили науковці ХНУ, ФТІНТ НАНУ, Львівського національного університету.

M.O.Azarenkov V.V.Ulyanov

19 листопада 2013 року відбувся спільний семінар КТФ та відділу теоретичної фізики ІРЕ НАНУ присвячений пам'яті член-кореспондента АН УРСР, професора кафедри теоретичної фізики Е.А.Канера (1931-1986).

sem_1 sem_2

З науковими доповідями виступили

z.majzelis

к.ф.-м.н. Майзелис З.А. "Тристабильность в системе кубит-наноосциллятор
при наличии внешних периодических возмущений, затухания и декогеренции",

s.apostolov

к.ф.-м.н. Апостолов С.С. "Гидродинамическое кулоновское увлечение в сильновзаимодействующей электронной жидкости",

s.melnik

к.ф.-м.н. Мельник С.С. "Энтропия и дальние корреляции
в случайных бинарных последовательностях".

12 листопада 2013
З 8 по 12 листопада 2013 в Харківському національному університеті проходив 12 Всеукраїнський студентський турнір фізиків. Перше місце другий раз поспіль зайняла команда фізтеху нашого університету. Команда фізичного факультету (капітан - Олексій Майстренко, члени команди - Ганна Безсонова, Микола Яловега, Євген Петренко, Тетяна Шаломаєва, Оксана Шевченко, керівники команди доц. С.С.Апостолов та З.О.Майзеліс) зайняла друге місце, а Ганна Безсонова посіла також особисте друге місце. Вітаємо з успіхом наших студентів! Докладніше


29 жовтня 2013
Газета "Харківський університет надрукувала нарис про наших студентів 4 курсу "Явище ФО-47"


27 червня 2013
16 червня 2013 року виповнилося 75 років професору кафедри теоретичної фізики імені академіка І.М.Ліфшиця О.М.Єрмолаєву. Олександр Михайлович 20 років очолював кафедру теоретичної фізики, виховав багато поколінь відомих фізиків-теоретиків. Ректор Харківського національного університету В.С.Бакіров 27 червня на Вченій раді університету щиро привітав Олександра Михайловича з ювілеєм та вручив грамоту і найвищу нагороду нашого університету – медаль імені В.Н.Каразіна.
Щиро вітаємо Олександровича Михайловича з ювілеєм!
Грамота (pdf). Привітання від колективу факультету (pdf)

karazin_medal-1 karazin_medal_image

20 червня студенти гр.Ф047 складали державний іспит з фізики.
Вітаємо наших бакалаврів з хорошими та відмінними оцінками на державному іспиті і чекаємо на них в магістратурі!


14 червня 2013 відбувся захист дипломних робіт магістрів студентами гр.Ф057.
Вітаємо наших випускників з успішними захистами!
Фоторепортаж.


5 червня 2013 року відбувся спільний семінар КТФ та відділу статистичних методів математичної фізики ФТІНТ НАНУ, присвячений пам'яти проф. В.М.Цукерніка.

З науковою доповіддю "Можливість прямого спостереження крайових ферміонів Майорана в одновимірних квантових системах" виступив пров. наук. співроб. відділу статистичних методів математичної фізики д.ф.-м. наук, професор A.А.Звягін.

A.A.Zvyagin seminar_5.06.2012
seminar_2

12 квітня 2013
9-11 квітня в Луцьку на базі Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки пройшов ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади із фізики. Вітаємо наших студентів Андрія Божка (гр. Ф057) та Олексія Майстренка (гр. Ф037) з перемогою на цій олімпіаді!

7 березня 2013
Студенти нашої кафедри успішно виступили на I етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з фізики. Вітаємо Андрія Божка (гр. Ф057), Олексія Майстренка, Маргариту Давидову (гр. Ф037) з призовими місцями та бажаємо подальших успіхів!


4 лютого 2013.
Наша кафедра посіла почесне 3 місце в рейтингу серед кафедр природничо-математичного профілю за результатами 2011/2012 учбового року.


19 листопада 2012 року відбувся спільний семінар КТФ та теорвідділу ІРЕ НАНУ пам'яти Е.А.Канера.

З науковими доповідями виступили д.ф.-м.наук Ю. В. Тарасов "Проходженння хвиль через відрізок хвильоводу з періодично гофрованними стінками: критична роль гостроти гофрировки" (співавт. В. А. Горяшко, Л. Д. Шостенко) та чл.-кор. НАНУ В. А. Ямпольський "Косі джозефсонівські плазмові поверхневі хвилі у шаруватих надпровідниках" (спіавт. Ю. О. Аверков, F. Nori, В. М. Яковенко).

Tarasov Yampolsky

Червень 2012.
Вітаємо студентів групи Ф047 з успішними захистами випускних робіт та відмінними оцінками на державному іспиті!

Вітаємо студентів групи Ф057 з успішними захистами випускних робіт! Фотогалерея


 

 


Designed by E.V.Ezerskaya  © 2012